Pages - Menu

Wednesday, August 03, 2011

2011/2012 Provisional Admission List For Covenant University Candidate 1st Batch

SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
1 Abah George Ojochogwu 1104116 Architecture
2 Abalaka Samuel U 1101370 Business Administration
3 Abe Johnson Oluwatobi 1101568 Management Information System
4 Abejegah Chinonso Oluwafemi 1100296 Accounting
5 Abengowe Mariam Uchechi 1100764 Psychology
6 Abiah Peter Ernest 1100017 Computer Engineering
7 Abiodun Samuel Ifeoluwa 1103910 Economics
8 Abiola Samuel Oluwaseyi 1101573 Architecture
9 Abodunde Folusho Elizabeth 1105061 Economics
10 Abu Micheal Eghosa 1105483 Mass Communication
11 Abu Thelma Oshone 1104896 Mass Communication
12 Abua Samuel Orim 1100281 Information and Communication Technology
13 Abubakar Faith Esema 1100592 Accounting
14 Abulu Sophia Ivie 1100092 Economics
15 Achebe Chinedum Ogochukwu 1102478 Information and Communication Technology
16 Adaise Daniel Akpan 1101976 Computer Science
17 Adama Josiah Favour 1104240 Mechanical Engineering
18 Adamu David Iditere 1102149 Computer Science
19 Adaramoye Vanessa Oriade 1105325 Accounting
20 Adebambo Michael Adebayo 1102568 Electrical and Electronics Engineering
21 Adebanjo Emmanuel Adeyemi 1103109 Electrical and Electronics Engineering
22 Adebayo Bosede Eunice 1105366 Accounting
23 Adebayo Olukayode Adepoju 1102257 Civil Engineering
24 Adebayo Oluwafisayomi Lydia 1103568 Biochemistry
25 Adebayo Ransomed Iyanuoluwa 1101693 Mechanical Engineering
26 Adebisi Isaac Gbolahan 1102007 Mass Communication
27 Adebola Adeola Esther 1104241 Business Administration
28 Adebowale Opeyemi Morufu 1102345 Accounting
29 Adeboyejo Oluwaseun Chibuikem 1101406 International Relations
30 Adedara Adegoke Omolayo 1102229 Computer Science
31 Adedeji Oluwaseyi John 1101111 Economics
32 Adedokun Oluwasanmi Oluwasiji 1104268 Business Administration
33 Adedoyin Amos Adekola 1101793 Mechanical Engineering
34 Adega Omolola Sharon 1102542 Estate Management
35 Adegboye Ife Nihinlola 1101475 Information and Communication Technology
36 Adegboye Oluwabunmi Aderonke 1103553 Architecture
37 Adegoke Esther Anibijuwon 1100240 Accounting
38 Adekeye Adelupo Olabanji 1104073 Computer Engineering
39 Adekunbi Moyo Victor 1104866 Computer Science
40 Adelaja Ilerioluwa Omobola 1100270 Business Administration
41 Ademiju Chinedu Adewemisola 1102458 Architecture
42 Ademilua Olufisayo Francisca 1100057 Chemical Engineering
43 Adeniji Ifeoluwatobi Omoefe 1100919 Electrical and Electronics Engineering
44 Adeniyi Fadekemi Bolu 1101153 Microbiology
45 Adeniyi Oluwademilade Oluwawunmi 1101331 Management Information System
46 Adenuga Damilola Kanyinsola 1100042 Information and Communication Technology
47 Adenuga Olayeni Adebolawole 1100945 Computer Science
48 Adeogun Damilare Olawale 1104126 Accounting
49 Ade-ojo Ayomide Oluwatobi 1101463 International Relations
50 Adeola Daniel Ayomikun 1102297 Management Information System
51 Adeola Oluwaferanmi Monijesu 1102563 International Relations
52 Adeola Precious Ireoluwa 1101391 Accounting
53 Adereti Adebayo O. 1102912 Architecture
54 Aderinokun Deji David 1101477 Estate Management
55 Adesanya Olaoluwa Samuel 1100493 Business Administration
56 Adesina Adebanke Oluwatobiloba 1102530 Architecture
57 Adesoji Abraham Oluwatooni 1100611 International Relations
58 Adeyemi Julie Opeyemi 1100228 Economics
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
59 Adeyemi Rotimi O 1102157 Electrical and Electronics Engineering
60 Adeyemi Tajudeen Oluwatimileyin 1105051 Economics
61 Adeyemi Tolu Daniel 1101534 Accounting
62 Adia Faithful 1100574 Computer Science
63 Adima Jacoba Onahi 1100634 Estate Management
64 Adio Lois Oluwatosin 1101015 Business Administration
65 Adisa Abosede Racheal 1100149 Accounting
66 Adu Oreofeoluwa Tomisin 1103049 Microbiology
67 Adubiaro Oluwatosin Elisha 1101533 Computer Science
68 Afam Sharon Jesumbene 1104137 Computer Science
69 Afolabi Afifoluwa Omotoso 1100208 Mass Communication
70 Agbaroji Onyinyechi Nancy c. 1100190 Microbiology
71 Agbede Oluwaseun Ololade 1103503 Electrical and Electronics Engineering
72 Agbeje David Onahi 1102203 Information and Communication Technology
73 Agbeyei Ballad Tamaradoubra 1102372 Civil Engineering
74 Agbi George Obaseme 1101509 Mechanical Engineering
75 Agbo Chidinma Peace 1103550 Information and Communication Technology
76 Agboh Comfort Amsami 1102253 Psychology
77 Aghahowa Nosadeba Eghosa 1100213 Electrical and Electronics Engineering
78 Agholor Ifeoma Jane 1100013 Accounting
79 Agida Audu Nicholas 1105422 Architecture
80 Agiobu-alafun Akindele Justin 1101430 Computer Engineering
81 Agu Chituru Nkem 1100376 Economics
82 Agwaye Ufuoma Ogechi 1100747 Economics
83 Agwu Joy 1100447 Computer Engineering
84 Aigbefo Peace Ofure 1101470 Information and Communication Technology
85 Aigbiremolen Cecily Efuaose 1103177 Accounting
86 Aiguwurhuo Osazeanaye Chisom 1105238 Mechanical Engineering
87 Aileru Ayodele Adebola 1100062 Accounting
88 Aipoh Omosomi Peace 1101242 Civil Engineering
89 Aiyenuro Ademola Emmanuel 1104741 Biochemistry
90 Ajaka Chiamaka Uchechi 1102331 Electrical and Electronics Engineering
91 Ajakaye Oluwabiyi Oluwawapelumi 1102023 Management Information System
92 Ajani Ebenezer Afolabi 1102562 Electrical and Electronics Engineering
93 Ajayi Abolanle Arinola 1104016 Mechanical Engineering
94 Ajayi Ifeoluwa Eniola 1102598 Accounting
95 Ajayi Iyinoluwa Omobusola 1101339 Electrical and Electronics Engineering
96 Ajayi Oluwadamilola Eunice 1102843 Electrical and Electronics Engineering
97 Ajayi Oluwatimileyin Eniibukun 1103870 Estate Management
98 Ajibola Ademola Olakunmi 1103778 Computer Science
99 Ajisafe Temitope Oluwaseun 1103926 Microbiology
100 Ajoku Oluwafunmito Onyx 1101656 Psychology
101 Akadiri Temitope Simbiat 1101515 Computer Science
102 Akande Joshua Ayomikun 1103703 Electrical and Electronics Engineering
103 Akanji Adokiye Benjamin 1100626 Chemical Engineering
104 Akano Ayomide Oreoluwa 1105453 Psychology
105 Akeju Adeola Oluwaseun 1102758 Computer Science
106 Akerele Olanrewaju Daniel 1102207 Business Administration
107 Akigbogun Oluwafemi Abiodun 1101288 Chemical Engineering
108 Akin-ajala Funmilayo Racheal 1101514 Accounting
109 Akin-alade Ogooluwa Luke akinwole 1101316 Economics
110 Akinde David Ayodeji 1104889 Computer Science
111 Akinkugbe Olamide Samuel 1101305 Economics
112 Akinlosotu Omolayo Catherine 1100248 Psychology
113 Akinloye Oluwatumininu Solange 1102352 International Relations
114 Akinola Victor Idowu 1101667 Computer Science
115 Akinpelu Temitomi Oluwayomi 1102199 Mass Communication
116 Akinrelere Ayobami Toluwanimi 1102385 Information and Communication Technology
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
117 Akinremi Olumide 1100261 Electrical and Electronics Engineering
118 Akinseinde Ayomikun Samuel 1100463 Computer Engineering
119 Akinsola Tope Samson 1105156 Mechanical Engineering
120 Akintoye Akintayo Ayodeji 1102947 Civil Engineering
121 Akintunde Pelumi Timilehin 1103098 Accounting
122 Akinwolemiwa Ifesoji Akinwumi 1103403 Computer Science
123 Akinyemi Abiola Ifetayo 1105456 Mechanical Engineering
124 Akinyemi Abisola Modupe 1101722 Accounting
125 Akinyemi Oluwapelumi 1103162 Microbiology
126 Akinyeye Akinbobola Alexander 1102520 Computer Science
127 Akor Faith Ufedo 1100486 Economics
128 Akorita Elijah Chukwuladi 1100086 Mechanical Engineering
129 Akpa Pearly-white Chinyere 1100895 Biochemistry
130 Akpan Ekeminiobong Okopide 1101900 International Relations
131 Akpan Uko Ben 1102450 Chemical Engineering
132 Akpobasah Ukpeoghene David triumph 1100302 Electrical and Electronics Engineering
133 Akpoghene Omamoyan Debby 1100233 Business Administration
134 Akuma Precious Nkemjika 1102204 Accounting
135 Akusobo Olaere Judith 1104048 Electrical and Electronics Engineering
136 Alabi Afolabi Oluwaseun 1104227 International Relations
137 Alabi Oladotun Temitayo 1103676 Accounting
138 Alabi Omobolanle Oluwatoyin 1104233 Biochemistry
139 Alade Oluwatosin Ikechukwu 1104379 Chemical Engineering
140 Alajemba-udeagha Amaka Anita 1103876 Economics
141 Albert Edidiong Patrick 1104087 Mass Communication
142 Aleelo Bariduadum Afirima 1102881 Computer Engineering
143 Aliu Innocent Elijah 1101913 Accounting
144 Allen Oloruntobiloba Michael 1102432 Electrical and Electronics Engineering
145 Allwell Rodney Chiadikaobi 1103789 Political Science
146 Alonge Gbemisola Adenike 1103372 Economics
147 Alonge Omotola Temini 1102118 Information and Communication Technology
148 Aluko Moses Iyanuoluwa 1102682 Information and Communication Technology
149 Aluko Olubunmi Michael 1103240 Electrical and Electronics Engineering
150 Aluko Oluwadamilola Adenike 1101113 Information and Communication Technology
151 Amadi Akarachi Etinosa 1100722 Chemical Engineering
152 Amadi Ebere Victoria 1102029 Electrical and Electronics Engineering
153 Amadi Godspower Adimchinobi 1101171 Management Information System
154 Amadin Uyioghosa Timothy 1100283 Accounting
155 Amaechi Chukwuka Chauncey 1101731 Chemical Engineering
156 Amakiri Tamunonengiyeofori Tekena 1104267 Management Information System
157 Amalokwe Isabella Chinaza 1104006 Business Administration
158 Amaniro Collins Uchechukwu 1104036 International Relations
159 Ambakederemo Ebisine Emmanuel 1102117 Electrical and Electronics Engineering
160 Amgbari Emmanuel 1100811 Architecture
161 Amodu Oluwaseun Mayowa 1103516 Electrical and Electronics Engineering
162 Amodu Victoria Oyindamola 1100973 Accounting
163 Amosun David Oluwayimika 1100187 Computer Science
164 Amuah Tosan Yolanda 1103382 Biochemistry
165 Amusan Damilola Olawale 1103189 Accounting
166 Anavhe Omohkephue Jennifer 1102163 Computer Science
167 Anayo-unoneme Rhema Ime 1103112 Economics
168 Anazia Oluwatobi Emmanuel 1104937 Economics
169 Andrew Gift Chinemerem 1103105 International Relations
170 Anele Wisdom Chidi 1101801 Civil Engineering
171 Anene Izuchukwu Chukwuwetalu 1101651 Chemical Engineering
172 Anenechukwu Ebele Jennifer 1103081 Economics
173 Anichebem Juliet Chisom 1101992 Biochemistry
174 Aniemena Ikechukwu Kenneth 1100689 Economics
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
175 Anifowose Atolani Joseph 1100914 Accounting
176 Anih Norah Joy 1100285 Mass Communication
177 Anthony Tobechi Roy 1103164 Management Information System
178 Antia Uwemobong Joseph 1101816 Economics
179 Anuge Osezele Steve 1101481 Computer Engineering
180 Anunah Nancy daniels Otoghukwu 1102486 Chemical Engineering
181 Anuwe Emmanuel Usiyegbodi 1103977 Chemical Engineering
182 Anweting Patrick Francis 1104711 Architecture
183 Anya George Ulah 1100533 Mechanical Engineering
184 Anyabolu Chukwuebuka Samuel 1103812 Computer Science
185 Apata David Olugbenga 1104012 Chemical Engineering
186 Aragba-akpore Akpo Thompson 1100658 International Relations
187 Archibong Jeremiah Effiong 1100426 Accounting
188 Aribodor Adanma 1101518 Information and Communication Technology
189 Ariemuduigho Ejiroghene Olaoluwa 1102215 Information and Communication Technology
190 Arinze Chidinma Isabella 1102000 Accounting
191 Arinze David Chiweike 1102586 Electrical and Electronics Engineering
192 Ariyibi Japheth Ayomide 1101909 Computer Engineering
193 Arogundade Samuel Ayodeji 1104580 Business Administration
194 Arowojolu Oluwadunsin Abodunrin 1101260 Computer Engineering
195 Asabor Osatohamwen 1102110 Applied Biology and Biotechnology
196 Asekomhe Kennefel Israel 1104739 Banking and Finance
197 Asekomhe Precious Aubrey 1104749 Banking and Finance
198 Asekun Balqees Oluwakemi 1104892 International Relations
199 Asemota Osareme Aidelohi 1100124 Industrial Relations and Human Resource Management
200 Ashogbon Ayotunde Ifetayo 1103888 Architecture
201 Ashwe Tiza 1104958 Electrical and Electronics Engineering
202 Asieba Kiere Francis 1100826 Computer Engineering
203 Atemie-hart Kelvin Adonye 1102770 Mechanical Engineering
204 Atiba Opemipo Emmanuel 1102473 Mechanical Engineering
205 Attah Francis Tochukwu 1102872 Management Information System
206 Atuegwu Chukwuebuka Kenenna 1101456 Computer Science
207 Audu David Unekwuojo 1103386 Architecture
208 Awani Ayebaifie Oyoritse 1105375 Mass Communication
209 Awarri Ubileoniso Josephine 1102392 International Relations
210 Awe Adeyinka Charles 1103648 Computer Engineering
211 Awodipe Olaoluwa Opeyemi 1104707 Estate Management
212 Awofeso Adebola Jacob 1100572 Accounting
213 Awopeju Anuoluwapo Gloria 1103265 Sociology
214 Awoyele Oluwaseyi Ifeoluwa 1102997 Computer Engineering
215 Awoyera Abiodun Moses 1103956 Mechanical Engineering
216 Awubite Esther Ololiya 1102371 Microbiology
217 Ayah Kare 1102578 International Relations
218 Ayang David Akanimo 1100565 Mechanical Engineering
219 Ayeni Ifeoluwa Abiodun 1100041 Estate Management
220 Ayeye Moboluwarin Enoch 1101599 Economics
221 Ayidu Sharon Uche 1104592 Computer Engineering
222 Ayuwu Atamgbo 1101473 Computer Engineering
223 Azeke Eseleyobe Ethel 1101227 Economics
224 Azoom Ngohire 1105390 Architecture
225 Azubuike Nneoma Adeline 1101862 Economics
226 Azuh Toyosi Titilayo 1104746 Mass Communication
227 Azuka Somtochukwu Esther 1103278 Business Administration
228 Babajide Matthew Abayomi 1103727 Electrical and Electronics Engineering
229 Babajide Oluwatomike Temiloluwa 1101752 Business Administration
230 Babasola Omotola Tochukwu 1102916 Information and Communication Technology
231 Babatunde Bisola Racheal 1100496 Microbiology
232 Babatunde Oyinkansola Toluwalase 1104934 Management Information System
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
233 Bada Oluwafikayomi Oluwaseun 1102629 Civil Engineering
234 Badaru Oluwafunmilayo Ayobami 1103218 Microbiology
235 Badejo Damilola Chukwudy 1103405 Mechanical Engineering
236 Badiru Abibat A 1104371 Banking and Finance
237 Badmus Fogohan Oladapo 1100021 Architecture
238 Bakenne Abayomi Lawrence 1100164 Electrical and Electronics Engineering
239 Balogun Ibukun Olasumbo 1100910 Computer Engineering
240 Balogun Kayode John 1100427 Computer Science
241 Balogun Olakunle Peter 1102396 Banking and Finance
242 Bamgboye Oluwole Oluwadamilare 1105311 Mass Communication
243 Bamidele Leke Ayotunde 1101677 Management Information System
244 Basil Miracle oshioriamhe 1105365 Computer Engineering
245 Bassey Enobong Samuel 1100721 Accounting
246 Bassey Luvlyn Eddy 1102735 Mass Communication
247 Bassey Pamela Etim 1102479 Policy and Strategic Studies
248 Bassey Thelma Etim 1101512 Estate Management
249 Bassi Mdahyelya Ishaku 1104633 Business Administration
250 Bell-gam Kalada Garrick 1100818 Mechanical Engineering
251 Bello Tosin Peace 1101245 Computer Science
252 Bellos Gbadebo Ebunoluwa 1100812 Computer Science
253 Ben Goodness Chibuike 1103710 Computer Science
254 Bickersteth Ayodele Oluwatosin 1104243 Mechanical Engineering
255 Boardman Ezinne Elizabeth 1102069 Mass Communication
256 Byaruhanga Joel Mark 1100546 Chemical Engineering
257 Campbell Folawiyo I 1101472 Computer Engineering
258 Chido-amajuoyi Chidinma Nneoma 1100301 Economics
259 Chika Chidinma Ada 1103669 Political Science
260 Chike-ogwo Davida Mahalaleel 1101420 Architecture
261 Chimezie Abigail Adenike 1100451 Mass Communication
262 Chinonyere Mary collette Oluchukwu 1101281 Economics
263 Chinwuba Nchedo Shekina 1101103 Economics
264 Chiori Adanna Ruby 1104388 Civil Engineering
265 Chukwu Michael Nnaemeka 1105130 Computer Science
266 Chukwu Tochukwu 1104211 Economics
267 Chukwure Ebubechukwu Emmanuel 1102437 Accounting
268 Cyril-odunuyi Adesola Victoria 1101461 Architecture
269 Daada Oluwatobiloba Tomisin 1103476 Mechanical Engineering
270 Dada Morioluwa Opeyemi 1105298 Microbiology
271 Dairo Dotun Olumide 1102129 Mass Communication
272 David Oluwatosin Victor 1100435 Mechanical Engineering
273 Dawodu Oluwafemi Babasola 1100410 Political Science
274 Dienye Bernard Eromonsele 1103083 Mechanical Engineering
275 Dimieari Tamunotelemabo 1105146 Electrical and Electronics Engineering
276 Dogara Philip Thomas 1102492 Microbiology
277 Doji Emmanuel Goni 1101138 Mechanical Engineering
278 Durojaiye Joy Omowunmi 1100386 English Language
279 Ebegbuna David O 1101476 Industrial Relations and Human Resource Management
280 Eboigbe Gift Omono 1101099 Information and Communication Technology
281 Eburuaja Otitochukwu Venessa 1103662 Political Science
282 Edah-dike Emmanuel Odjus 1101045 Accounting
283 Ede Barnabas Origomisan 1102938 Electrical and Electronics Engineering
284 Edede Henrietta Anwulika 1103175 Industrial Relations and Human Resource Management
285 Edeghe Mfonobong Peter 1103617 Electrical and Electronics Engineering
286 Edeha Peace Udumedheno 1100654 Management Information System
287 Edelduok Melody Idara 1101511 Economics
288 Edim Esther Ibok 1100022 Computer Science
289 Edosomwan Imuetinyan Boma 1102108 Computer Engineering
290 Effiom Daniellight Orok 1102500 Computer Engineering
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
291 Egbele Oseme Osemudiame 1101538 Computer Engineering
292 Egbewunmi Ebunoluwa Feyisayo 1101297 Electrical and Electronics Engineering
293 Egbo Chuks Bonaventure 1103089 Information and Communication Technology
294 Egbo Sarah Obaro 1103724 Mass Communication
295 Egbubine Emmanuel Uchechukwu 1103438 Computer Science
296 Egbueje-chibuzor Elvis-jude Kosiso 1103153 Computer Science
297 Egho Moses Ikponmwosa 1103591 Banking and Finance
298 Egun Nicholas Ifechukwude 1102554 Electrical and Electronics Engineering
299 Egwuda Timothy Ojonugwa 1103022 Management Information System
300 Ehi-douglas Omonzokpia Osezele christoph 1103181 Computer Science
301 Ehikwe Sandra Chibuzor 1101337 Economics
302 Ejiogu Samanni Ngozika 1103296 International Relations
303 Ejukorlem Salome Ejiro 1102428 Economics
304 Ekanim Uforo Edward 1104146 Business Administration
305 Eke Odili Richmond 1101537 Electrical and Electronics Engineering
306 Ekechi Chijioke Cyriacus 1100951 Electrical and Electronics Engineering
307 Ekedum Kenechukwu Christopher 1100143 Civil Engineering
308 Ekeopara Richard Tobechukwu 1104141 Mass Communication
309 Ekeopara Tobechukwu David 1103700 Business Administration
310 Ekeopara Uchechukwu Solomon 1103702 Chemical Engineering
311 Ekong Enwongo Michael 1100258 Civil Engineering
312 Ekong Utomobong Olaolu 1104825 Management Information System
313 Ekpe Edara-obong Inyang 1102472 Accounting
314 Ekpoki Emmanulla Oshorenua 1102826 Information and Communication Technology
315 Ekpro Aniebietabasi Etukudo 1100357 Psychology
316 Ekundayo Boluwatife Ibukunoluwa 1101226 Economics
317 Ekwenem Obumneke Chukwudulue 1104844 Policy and Strategic Studies
318 Ekwomadu Chioma Victoria 1100791 Economics
319 Eledu Favour Ebubechukwu 1104372 Electrical and Electronics Engineering
320 Elensi Samuel Enoobong 1103665 Management Information System
321 Elili Samuel Oghenekaro 1101805 Computer Science
322 Eluagwule Benjamin Nkemrinim 1102831 Chemical Engineering
323 El-zakir Abdulwaheed Oladipo 1100396 Mass Communication
324 Emmanuel Joseph Olumide 1103342 Economics
325 Emmanuel Joshua 1102288 Electrical and Electronics Engineering
326 Emudainohwo Oghenetejiri Arouture 1104723 Mechanical Engineering
327 Enun Itere Bassey 1105170 Mass Communication
328 Eradiri Perekule George 1104969 Biochemistry
329 Erekosima Tamunoboma Benjamin 1103091 Mechanical Engineering
330 Erinfolami Olufisayo Folakemi 1104192 Biochemistry
331 Erogbogbo Oluwaseyi Rhoda 1101623 Computer Science
332 Esangbedo Tosan Oseghale 1102556 Economics
333 Essien Inyene Paulinus 1102134 Information and Communication Technology
334 Essien Mfonobong Ekerete 1105028 Microbiology
335 Etentuk Eno-obong Edukere 1100310 Economics
336 Etete Patience Diseye 1103946 Business Administration
337 Etiaba Chinemelum Iruoma 1102142 Accounting
338 Ette Ekomobong Victor 1102994 Electrical and Electronics Engineering
339 Etu Egbe-etu Emmanuel 1100387 Civil Engineering
340 Etuk Joseph Ubokobong 1102334 Management Information System
341 Etukudo David Bassey 1101347 Electrical and Electronics Engineering
342 Etukudo Nsifiok Meyen 1102019 Computer Science
343 Ewiwile Osejioke Stephen 1102169 Civil Engineering
344 Ewo Valentine Junior 1103346 Chemical Engineering
345 Eye Chioma Ophelia .o 1101140 Mass Communication
346 Eyitayo Jesuloluwa Samuel 1101500 Computer Engineering
347 Eyoma Nsikak Emmanuel 1104115 Computer Engineering
348 Eze Adaeze 1103796 Industrial Chemistry
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
349 Ezeaku Chidera Mmaegbunem 1100052 Biochemistry
350 Ezeaku Kenechukwu Uchenna 1100060 Economics
351 Ezeh Faith Ezioma 1105286 Business Administration
352 Ezenwa Uchechukwu Sylvia 1102655 Microbiology
353 Ezenyi Chukwudi K 1104901 Computer Science
354 Ezeokafor Chisom Cynthia 1102259 Accounting
355 Fadipe Emmanuel Dolapo 1101764 Architecture
356 Fagbenro Oluwaseyi Paul 1102040 Chemical Engineering
357 Fagbohun Ibukunoluwa Peter 1101622 Electrical and Electronics Engineering
358 Fajana Bukola Afolashade 1104623 Business Administration
359 Fajimi Daniel Oluwabukola 1101985 Mechanical Engineering
360 Fakile Oluwatobi Emmanuel 1103692 Marketing
361 Fakoyejo Esther Tolulope 1104357 Political Science
362 Fakunle Oluwatosin 1101889 Chemical Engineering
363 Falaye Femi Oluwole 1105388 Accounting
364 Fasanu Eyitemi Ayomikun 1101767 Economics
365 Fasoranti Toluwalope Omotayo 1101585 Electrical and Electronics Engineering
366 Fawole Mayowa Francis 1101313 Economics
367 Femi-philips Ayotomiwa Oluwatosin 1103638 Computer Engineering
368 Feyisitan Oluwatobiloba Adedamola 1101932 Electrical and Electronics Engineering
369 Folarin Olabanji Oluwasegun 1101804 Electrical and Electronics Engineering
370 Folorunsho Lanre Gabrierl 1102471 Business Administration
371 Fompun Nanbal Akila 1101495 Computer Science
372 Fowora Ayotomiwa Oluwagbemiga 1103886 Mass Communication
373 Fregene Efe-uririn Glory 1101479 Information and Communication Technology
374 Fumudoh Douye Afolabi 1104159 Banking and Finance
375 Ganyilo Goodness 1100348 International Relations
376 Gbadebo Oluwatobi Oluwasola 1103713 Mechanical Engineering
377 Gbeja Daniel Oluyomi 1100713 Computer Engineering
378 Gbenedio Iroro 1100578 Mass Communication
379 Gbigbi-jackson Mercy Imuetinyanosa 1101942 International Relations
380 Gbogi Adebukola Omolola 1101845 Economics
381 Gemade Doo-erane 1101263 Business Administration
382 George-akoke Ewomazino Toluwase 1101137 Mass Communication
383 Geraldo Edith Princess 1101580 Accounting
384 Gideon Stephen Mayowa 1101159 Mass Communication
385 Godwin Fidel Edidiong-abasi 1104535 Computer Engineering
386 Hassan Oluwajoba Ayooluwa 1100729 Computer Science
387 Hassan Washena Dorcas 1101618 Microbiology
388 Hembah Doom Jemima 1105342 International Relations
389 Horsfall David Kurubo 1104422 Electrical and Electronics Engineering
390 Hunjenukon Sedogan Oluwadamilola 1102131 Chemical Engineering
391 Ibi Luiwanger Jesse 1104163 Electrical and Electronics Engineering
392 Ibiok Anita Uwemedimoh 1102701 Chemical Engineering
393 Ibom Daniel-ubong Erasmus 1102951 Architecture
394 Ibuot Uyouko S. 1101482 Civil Engineering
395 Ichado Blesing Ojoma 1102668 Accounting
396 Ichoku Ngozi Esther 1100978 English Language
397 Idam Chigozirim Angel 1102904 International Relations
398 Idoko Jeremiah O 1101811 Electrical and Electronics Engineering
399 Idowu Ajibola Emmanuel 1100508 Chemical Engineering
400 Idowu Ayobami Oluseye 1101016 Estate Management
401 Idowu Mobolaji Ifetayo 1102333 Economics
402 Idung Emaediong Ndifreke 1104619 Chemical Engineering
403 Ifabiyi Tobi Emmanuel 1102272 Electrical and Electronics Engineering
404 Ifejika Obiageli Oluwatoyin 1102047 Business Administration
405 Ifezue Chibuikem Daniel 1101594 Mechanical Engineering
406 Ifezue Ikem David 1102078 Chemical Engineering
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
407 Igunbor Sophia Osaro 1102915 International Relations
408 Ihuoma Fortune Chinomso 1103928 Chemical Engineering
409 Ihuoma Ndubuisi Chidi 1100403 Economics
410 Ikebudu Jude Ndubueze chidokwe 1103906 Industrial Chemistry
411 Ikechukwu-aro Emmanuela Chiamaka 1103674 International Relations
412 Ikechukwu-aro Stephen Chukwudi 1103657 Industrial Physics-Renewable Energy
413 Ikekhuah Osebhahiebhen Faith 1101788 Economics
414 Ikhimioya Olohigbe G 1102506 Chemical Engineering
415 Ikonne Azunna Chidiebube 1100257 Electrical and Electronics Engineering
416 Ilabija Enefola Victor 1101937 Mass Communication
417 Ilebiyi Kayode Onaolapo 1101047 Mass Communication
418 Ilesanmi Victor Oluwamayowa 1101708 Banking and Finance
419 Ilodibe Chukwuebuka Kenechukwu 1104933 Mechanical Engineering
420 Ilori Israel Oluwatomiwa 1104408 Mechanical Engineering
421 Imoh Ebuka Davice 1103683 Banking and Finance
422 Iniworikabo Oforiokuma Samini 1100755 Mechanical Engineering
423 Inyang Marvelous Akanimo 1100705 Accounting
424 Inyang Precious Aniefiok 1103728 Accounting
425 Inyaregh Shimiwuese Joan 1104435 International Relations
426 Ipinmisho Oreoluwa Oluwaseun 1100105 Information and Communication Technology
427 Ipinmoroti Oreoluwa Olatunji 1102283 Information and Communication Technology
428 Iroro Oghale Alma 1104419 Psychology
429 Isaac Jessica Tamunotonye 1101794 Industrial Chemistry
430 Ishola Abimbola Opeoluwa 1103249 Mechanical Engineering
431 Ishola Oladipupo Mofoluwasho 1102523 Architecture
432 Isichei Chukwufumnanya 1102497 Chemical Engineering
433 Isokariari Emmanuel Soala 1104907 Chemical Engineering
434 Isung Nsikak-abasi Lawrence 1101558 Information and Communication Technology
435 Itamunoala Tamunopreye Martha 1101007 Computer Engineering
436 Iwara Nancy Charles 1101160 Accounting
437 Iwu-egwuonwu Iheoma Tracy 1105468 Accounting
438 Iyoha Jeremy Osemengbe 1101691 Architecture
439 Iyoha Jesse Oseghale 1100953 Electrical and Electronics Engineering
440 Izang Faith Marka 1103201 Business Administration
441 Jademi Ubani Prince 1100558 Information and Communication Technology
442 Jaiyeola Philip Ilabeshi 1100523 Computer Science
443 Jaji Oluwatobi A 1101487 Computer Engineering
444 Jato Jennifer Doom 1101053 Chemical Engineering
445 Jauni Hyeladzira Dauda 1100475 Computer Engineering
446 Jegede Praisel Seun 1100311 Estate Management
447 Jeremiah David Emmanuel 1104460 Management Information System
448 Jerome Great Okoh 1100341 Accounting
449 Jesudemiladeoro Laughter 1102477 Economics
450 Jideonwo Chiwetara Lotanna 1101768 Microbiology
451 Joe Nsikanabasi Vasco 1104849 Mechanical Engineering
452 Joel David Olaoluwa 1101488 Information and Communication Technology
453 John Temitope Mary 1104878 International Relations
454 John-akachi Sharon Ezinne 1102294 International Relations
455 Johnson Olatunbosun Oladeji 1102779 Information and Communication Technology
456 John-uko Anna Idongesit 1101231 Computer Science
457 Jolaoso Adedotun Eniola 1101808 Computer Engineering
458 Jonah Ebuka Presious 1104724 Mechanical Engineering
459 Kadiri Olamilekan Moyosore 1101050 Management Information System
460 Kalamu Victor Haruna 1102614 Business Administration
461 Kalesanwo Folakale Oluwaseun 1100442 Accounting
462 Kalia Oluwatobi Emmanuel 1103850 Business Administration
463 Kalu Bessie jane Olamma 1105084 International Relations
464 Kalu Emmanuel Ikechukwu 1102421 Management Information System
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
465 Kanu Chidera Zandra 1103427 Mass Communication
466 Kayode Gbolade Oyeyemi 1100519 Chemical Engineering
467 Kayode Olubusayo Shalom 1104214 Industrial Chemistry
468 Kehinde-idowu Dapo Abel 1100813 Business Administration
469 Kinako Goteh David 1100995 Information and Communication Technology
470 Kinako Zorle Esther 1101004 Chemical Engineering
471 Kola-taiwo Morireoluwa Iyimide 1100473 Mechanical Engineering
472 Kolawole Yewande J 1102155 International Relations
473 Kolawole Demilade Peter 1101404 International Relations
474 Kolawole Faith Olayemi 1102683 Architecture
475 Kolawole Tinuola Mary 1103935 Accounting
476 Kujore Rachael A 1103654 Economics
477 Kumuyi Oluwapelumi Isaac 1100933 Management Information System
478 Kungborde Smart Tamaraebrakumor 1102669 Psychology
479 Kypus Diepreye Ikaye 1102318 Accounting
480 Labeodan-ayotunde Abiola Gabriel 1100238 Political Science
481 Laleye Damilola Ebunoluwa 1100754 Industrial Relations and Human Resource Management
482 Laleye Oluwawemimo Oluwadamilola 1103979 Mass Communication
483 Lamai Prosperity Oluwatope 1101382 International Relations
484 Laniyan Bolatito Marian 1102002 Economics
485 Lawal Olamikun Fikayo 1103645 Computer Science
486 Lawrence King david Ikechukwu 1102818 Mechanical Engineering
487 Lipede Adebowale Olumide 1101131 Mass Communication
488 Longe Tolu Olanipekun 1102869 Industrial Physics-Electronics and IT Applications
489 Maclayton Tamuno-ke-opiribo 1102730 Mechanical Engineering
490 Magbegor Omovofehwo Ohireme 1102810 Chemical Engineering
491 Maichibi Favour Bako 1102373 Computer Science
492 Majoroh Oghenetejiri Ochuko 1102049 Architecture
493 Makanjuola Tolulope Samuel 1101607 Computer Engineering
494 Makinde Ifeoluwa Demilade 1101418 Architecture
495 Malik Adebayo Oluwasegun 1102374 Economics
496 Martina Michelle M.m 1104773 Mass Communication
497 Martins Ibukunoluwa Iyin 1101588 Information and Communication Technology
498 Maseli Orevaoghene David 1104206 Estate Management
499 Masiyer Dakol Bitrus 1101856 Electrical and Electronics Engineering
500 Mbachu Doris Adaeze 1100979 International Relations
501 Mba-kalu Sylvia Isioma 1102280 Computer Science
502 Mbala Frank Ikechukwu 1104821 Civil Engineering
503 Mbanefo Adaeze Ebube 1100455 Accounting
504 Mbelede Chidera Faith 1101217 Economics
505 Mebitaghan Cornelia Orume 1101851 Estate Management
506 Menemiofoh Edinrin Samuel 1101948 Mechanical Engineering
507 Meninwa Sandra Funaya 1105368 International Relations
508 Meze Karis Ifunanya 1100209 International Relations
509 Micheal Marvellous Oluwafisayo 1102721 Economics
510 Milton Ibikari Oghenetega 1104538 Accounting
511 Mogbo Princessca Anulika 1104416 Biochemistry
512 Monday Kingsley Essien 1100073 Mechanical Engineering
513 Mordi Monalisa Dumebi 1101933 Economics
514 Mou Virtue Ver 1104156 Estate Management
515 Mukan Deborah 1101763 Accounting
516 Mumah Sharon Ifunanya 1102501 Microbiology
517 Muogbo Richard Nnayelu 1100534 Accounting
518 Nabaida Mendos David 1104494 Electrical and Electronics Engineering
519 Ndidigwe Chidera Hilda 1101963 Computer Science
520 Ndububa Chimere Moyosoreolu 1100865 Architecture
521 Ndubueze Chima Naomi 1101012 Mass Communication
522 Nduka Williams Onwu 1100948 Accounting
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
523 Ndukwe Stephanie Chinwe 1102236 International Relations
524 Newo Ayomide Aanuoluwapo 1102935 Architecture
525 Njoku Carl Nnaemeka 1100224 Civil Engineering
526 Njoku Chigozie Jonathan 1102902 Information and Communication Technology
527 Nma Chinazo John 1102833 Electrical and Electronics Engineering
528 Nnaji Nnamdi Alexander 1103599 Mechanical Engineering
529 Nnang Lois Lidady 1103861 Political Science
530 Nnebe Gabriel Kanayo 1104332 Mass Communication
531 Nnodu Uchenna Ijeoma 1100881 Mass Communication
532 Noah Anne Iye 1104583 Architecture
533 Nojimu-yusuf Sinmisola Oluwakemi 1102094 Management Information System
534 Norhile John Korshima 1100151 Civil Engineering
535 Nsa Victor Cobham 1101707 Computer Science
536 Nsaka Peter Emeke 1104120 Computer Engineering
537 Ntefon Ubong Robert 1101995 International Relations
538 Nuhu Nnamdi Kenechukwu 1103826 Business Administration
539 Nwachukwu Michael Chima 1105567 Civil Engineering
540 Nwafor Christiana Onyinye 1100532 Civil Engineering
541 Nwagbara Chisim Temitope 1100342 Accounting
542 Nwagu Praise 1101299 Computer Engineering
543 Nwaguru Chibuikem Daniel 1102926 Microbiology
544 Nwagwu Adanna Paulette 1100103 Business Administration
545 Nwakudu Kelechukwu Chinedu 1101214 Mechanical Engineering
546 Nwalia Emmanuel Kikachukwu 1104891 Mechanical Engineering
547 Nwankwo Chinyere Olufemi 1101701 Civil Engineering
548 Nwankwo Chidinma Olivia 1104661 Chemical Engineering
549 Nwaokorie Chukwudi Fredrick 1103628 Chemical Engineering
550 Nwaoyo Collins Tobechukwu 1100175 Computer Science
551 Nwofor Charles Ebelechukwu 1104976 Computer Science
552 Nwogu Joshua Okase 1104109 Computer Engineering
553 Nwokike Benneth Nnamdi 1102218 Electrical and Electronics Engineering
554 Nwokocha Eden Victor 1100402 Electrical and Electronics Engineering
555 Nwokocha Emmanuel Chikezie 1103209 Chemical Engineering
556 Nwokorobia Chinonso Edwina 1101630 Chemical Engineering
557 Nwosa Joseph Chigemezu 1101022 Management Information System
558 Nwosisi Franklyn Ogechukwu 1100775 Chemical Engineering
559 Nwosu Tochukwu Austin 1105379 Mass Communication
560 Nwosu Ugochi Sonia 1100319 Mass Communication
561 Nzekwe Chidi Nyeche 1101875 Computer Science
562 Obajuluwa Ayotola John 1104906 Civil Engineering
563 Obamoh David 1100570 Political Science
564 Obasi Amarachi Olaedo 1100644 Information and Communication Technology
565 Obasi Mercy Ogochukwu 1101655 Accounting
566 Obatoki Oluwafemi Joshua 1100269 Accounting
567 Obi Chigozie Chukwudumebi 1100196 Chemical Engineering
568 Obi Chukwuma George 1101647 Architecture
569 Obi Emeka Stephen 1100798 Electrical and Electronics Engineering
570 Obi Jeffrey Emeka 1102140 Electrical and Electronics Engineering
571 Obi Oluchukwu Patience 1104098 Biochemistry
572 Obia Chimamaka Praise 1102298 Information and Communication Technology
573 Obianagha Ikechukwu Kenechukwu 1102769 Civil Engineering
574 Obiefuna Chukwuebuka Johnbasil 1103286 Mass Communication
575 Obielue Barbra Ijeoma 1101878 Chemical Engineering
576 Obietoh Chiebuka Austin 1102996 Electrical and Electronics Engineering
577 Obika Stanley Obinna 1100524 Computer Science
578 Obinwa Chinedu Uchenna 1100470 Electrical and Electronics Engineering
579 Obioha Chinenye Chimamaka 1100139 Chemical Engineering
580 Obiremi Victor Iyimide 1100742 Electrical and Electronics Engineering
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
581 Obiri James Elaebi 1102561 Accounting
582 Oboh Janet Omouwa 1101929 Mass Communication
583 Obot Emem Nina 1103337 International Relations
584 Obuah Uray Abigail 1103459 International Relations
585 Obunabor Ifeanyi Frank 1104516 Business Administration
586 Ochu Ugochukwu Nelson 1101603 Mechanical Engineering
587 Oderinlo Temitope Elizabeth 1102124 Mass Communication
588 Odesanmi Victoria Ebunoluwa 1100071 Mass Communication
589 Odey Owoche Terry 1104991 Accounting
590 Odeyale Oluwatobiloba I 1100929 Information and Communication Technology
591 Odeyemi Omoshalewa Ololade 1101246 Biochemistry
592 Odi Peter Chidiebere 1104045 Computer Engineering
593 Odia Will Omoise 1100567 Building Technology
594 Odiakosa Ikenna Chifo 1103232 Computer Science
595 Odiba Chiamaka Deborah 1102311 Economics
596 Odigwe Brendan Elochukwu 1100531 Computer Engineering
597 Odita Jedidiah Ogochukwu 1104309 Information and Communication Technology
598 Odizia Chidinma Ije 1101180 Architecture
599 Odu Miracle Dike 1103849 Economics
600 Odukoya Gabriel Damilare 1100893 Microbiology
601 Odunwa Amarachukwu Precious 1100561 Accounting
602 Odusanya Opeyami Gbolahan 1105075 Biochemistry
603 Odusanya Oyinkansola Abiola 1100499 Electrical and Electronics Engineering
604 Oduselu Tobi Tosin 1101279 Information and Communication Technology
605 Oduyebo Bukola Gbemisola 1100845 Accounting
606 Offoma Daniel Arinze 1100467 Business Administration
607 Offor Cynthia Chimarame 1102230 Accounting
608 Ofili Nneka Nkeadaeze 1100246 Accounting
609 Ofulue Buchi Oneil 1101952 Political Science
610 Oga Grace Okache 1100780 Civil Engineering
611 Ogbe Jesse Ekokowoicho joseph 1103126 Political Science
612 Ogbebor Glory Odoekpen 1101318 Chemical Engineering
613 Ogbiti Collette Onoshoagbe 1101024 Accounting
614 Ogbonna Viola Chioma 1101426 Mass Communication
615 Ogbonnaya-orji Nnenna 1103523 Economics
616 Ogbuehi Ifeoma Lucinda 1102020 Economics
617 Ogidi-olu Abraham Tijesunimi 1103352 Electrical and Electronics Engineering
618 Ogijo-yamusa Solomon 1104834 Computer Engineering
619 Ogiri Sophie Omonago 1101152 Psychology
620 Ogoh Seiyefa Kemelayefa 1100799 Economics
621 Oguaghamba Favour Esther 1102228 International Relations
622 Ogude Uwaoma Kenneth 1103064 Electrical and Electronics Engineering
623 Oguleru Adaugo Linda 1101134 Economics
624 Ogunbona Olanrewaju Iyanuoluwa 1103884 Computer Science
625 Ogundare Oluwatosin Jacob 1100916 Civil Engineering
626 Ogundipe Mariam Omolabake 1102182 International Relations
627 Ogunedo Kingsley Chinomnso 1103631 Electrical and Electronics Engineering
628 Ogunfusika Oluwatobi Eunice 1100907 Economics
629 Ogungbemi Temidayo Bimbola 1100613 Microbiology
630 Ogunkoya Opeyemi Anne 1100010 Biochemistry
631 Ogunleye Ayokunle Emmanuel 1101510 Computer Science
632 Ogunleye Oluwapelumi Abodunrin 1100366 Industrial Physics-Applied Geophysics
633 Ogunnaike Damilare Samuel 1101880 Computer Science
634 Ogunsanwo Anjolaoluwa Titilola 1100324 Mass Communication
635 Ogunsola Ayokunle Oluwadamilola 1102538 Industrial Relations and Human Resource Management
636 Ogunsolu Damilola Olorunfemi 1104722 Accounting
637 Oguntelure Olugbenga Emmanuel 1100172 Accounting
638 Ogwu Onyekachukwu Sylvester 1103014 Accounting
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
639 Ohamadike Okechukwu Peter 1105219 Microbiology
640 Ohameze Skye Onyinyechukwu 1103782 International Relations
641 Ohammah Kelechi Lawrence 1105404 Electrical and Electronics Engineering
642 Ohi-gabriel David Ohiwaihmeh 1104802 Architecture
643 Ohikhuare Enahoro 1101831 Economics
644 Oikeh Samuel Eromosele 1100362 Accounting
645 Ojeifo Ekpemhi Racheal 1100393 Electrical and Electronics Engineering
646 Ojeifo Joy Aide-eghogho 1101234 Policy and Strategic Studies
647 Ojeomogha Ovbioise Emmanuel 1103058 Mass Communication
648 Ojesekhoba Emmanuel Eromosere 1103544 Accounting
649 Ojimba Chinenye Love 1100070 Economics
650 Ojo Damilola Oluwatobi 1103264 Mass Communication
651 Ojo Folasade Oreoluwa 1103358 Industrial Chemistry
652 Ojudun Olubunmi Mercy 1100112 Economics
653 Ojukwu Nesta Nzubechukwu 1101117 International Relations
654 Ojuoko Ayomipo Esther 1100040 Computer Engineering
655 Ojurongbe Omobolanle Busola 1101587 Accounting
656 Okafor Chibuoke Marvin 1101583 Chemical Engineering
657 Okafor Enyinaya Stefano 1101258 Information and Communication Technology
658 Oke Ayomikun Emmanuel 1103667 Information and Communication Technology
659 Oke Esther Oluwadamilare 1102417 Computer Science
660 Oke Oluwatamilore Tola 1101589 Architecture
661 Okechuku Progress Chimzi 1102379 Electrical and Electronics Engineering
662 Okechukwu Ngozi Ruth 1103295 Accounting
663 Okechukwu Precious Adaobi 1101255 Accounting
664 Okeke Chinyere Jennifer 1100537 Accounting
665 Okeowo Ebunoluwa Adenihun 1100779 Information and Communication Technology
666 Okere Ngozi Blessing 1100870 Accounting
667 Okeya Boboye Oladosu 1104997 Electrical and Electronics Engineering
668 Oki Oghoghozino Martha 1100571 Policy and Strategic Studies
669 Okocha Tehillah Fumnaya 1101489 Electrical and Electronics Engineering
670 Okoli Ikembuchi Obuchimere 1104676 Electrical and Electronics Engineering
671 Okoli Offorbuike Joachin 1101478 Electrical and Electronics Engineering
672 Okonkwo Ikechukwu Anthony 1103559 Chemical Engineering
673 Okonkwo Sandra Chinonye 1101446 International Relations
674 Okonta Favour Oyinyechukwu 1103697 Electrical and Electronics Engineering
675 Okorie Chibuike Arnold 1104069 Electrical and Electronics Engineering
676 Okorie Fidelis Chidi 1101265 Political Science
677 Okorie Nnaemeka Emmanuel 1100001 Computer Science
678 Okoronkwo Chinecherem Dionne 1104664 Economics
679 Okorosa Biobele Happiness 1101877 Architecture
680 Okosi Ruth Okorie 1103217 Economics
681 Okosun Joshua Omonzokpia 1102192 Computer Engineering
682 Okoyo Daniel Oses 1102247 Information and Communication Technology
683 Okpaleke Sunday Adimchinobi 1102783 Architecture
684 Okpere Okechukwu Emmanuel 1103715 Information and Communication Technology
685 Okwoche Alpha 1102353 Civil Engineering
686 Okwokwo Samuel Efe 1101934 Electrical and Electronics Engineering
687 Okwuchukwu Precious Kosisochukwu 1105064 International Relations
688 Okwuoha Chinedum 1100630 Mechanical Engineering
689 Okwuosa Ifechukwu Oluwatofunmi 1101028 Architecture
690 Oladejo Omorinsola Omosalewa 1104812 Mass Communication
691 Oladimeji Tomiwa Samuel 1101433 Computer Engineering
692 Oladokun Olufunmilayo Motolani 1102154 Accounting
693 Olaiya Adedolamu Adeoluwa 1101658 Electrical and Electronics Engineering
694 Olalemi Adeola Josephine 1102627 English Language
695 Olaleye Ajoke Omowunmi 1101578 Accounting
696 Olaleye Busola 1102171 Architecture
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
697 Olaleye Oluseyi Ayomide 1100690 Chemical Engineering
698 Olamijulo Olufemi 1103737 Civil Engineering
699 Olaoluwa Bolu Success 1101336 Microbiology
700 Olarewaju Jesuleke Isaac 1100924 Accounting
701 Olarewaju Shadrach Obafemi 1100126 Electrical and Electronics Engineering
702 Olasupo Abisola Oluwadamilare 1100306 Biochemistry
703 Olateju Olumayowa Oladapo 1100067 Mechanical Engineering
704 Olatunde Gabriel Adedayo 1104486 Economics
705 Olatunji Fehintoluwa Temiloluwa 1103261 English Language
706 Olatunji Kolawole 1102954 Computer Engineering
707 Olatunji Oluwalolope Omogbolade 1104451 Architecture
708 Olawoyin Oluwaseyi Naomi 1102899 International Relations
709 Olayinka-bello Oluwafisayo Mary 1102761 Industrial Relations and Human Resource Management
710 Olla Babagbemiga Olanrewaju 1101980 Electrical and Electronics Engineering
711 Olojo Boluwatife Abosede 1102168 Mass Communication
712 Olominu Abigael Adedoyin 1102984 Mass Communication
713 Olomo Victor Demilade 1100829 Chemical Engineering
714 Olomolaiye Emmanuel Obapelumi 1100110 Mechanical Engineering
715 Olorunda Esther Oluwatoyin 1100874 Information and Communication Technology
716 Olorunosebi David Oloruntobi 1103603 Applied Biology and Biotechnology
717 Oloruntoba Anuoluwapo Maria 1101032 Computer Science
718 Olotu Samuel Iyefemi 1100717 Mass Communication
719 Olowofoyeku Yinoluwa Tamunosaki 1105306 Architecture
720 Olowonihi Peter Ipinnuoluwa 1101723 Computer Science
721 Olowu Wahab Emmanuel 1104237 Biochemistry
722 Olubajo Bolutife Isaac 1101712 Computer Science
723 Olubodun Gbolahan Michael 1101782 Electrical and Electronics Engineering
724 Olude Joseph Ayodeji 1101323 Biochemistry
725 Oludotun Oluwatimilehin Samuel 1100399 Architecture
726 Olufadeji Oluwasemiire Akin 1104118 Computer Science
727 Olukeye Tobiloba Esther 1102778 Mechanical Engineering
728 Olukoya Mojisola Christiana 1102855 Economics
729 Olukunle Oluyemisi Helen 1100679 Information and Communication Technology
730 Oluleye Ayomide Timothy 1101394 Marketing
731 Oluleye Seyi Emmanuel 1103467 Civil Engineering
732 Oluloto Grace Riley 1101490 Mass Communication
733 Olumuyiwa Oluwatobi Timothy 1100141 Architecture
734 Olurinde David Oluwaseun 1104943 Computer Science
735 Olusanya Ernest Olufemi 1101688 Information and Communication Technology
736 Olusanya Fiyinfoluwa Bolutife 1100985 Business Administration
737 Olutola Adunoluwa Oluwatobiloba 1100819 Mechanical Engineering
738 Oluwadare Victor Oluwatoye 1102237 Architecture
739 Oluwole Oluwadamilola Tosin 1101431 Electrical and Electronics Engineering
740 Oluwole Oluyemi Olutayo 1101671 Architecture
741 Oluyemi Abimbola Samuel 1101383 Computer Science
742 Oluyomi Abdiel Alaanuloluwa 1104007 Computer Science
743 Omagbemi Arnold Obinna 1102320 Information and Communication Technology
744 Omatsola Monoyo Osichie 1100252 Economics
745 Omenka Joy Oser 1103629 Business Administration
746 Omere Mercy Efionayi 1101769 Demography And Social Statistics
747 Omini Peace John 1100272 Accounting
748 Omobomi Olusola Oladipo 1100615 Civil Engineering
749 Omoile Emmanuel Chukwuyem 1101581 Mechanical Engineering
750 Omokhuale Ejemeirele Margret 1100984 Information and Communication Technology
751 Omolewa Joshua Olumide 1102060 Civil Engineering
752 Omololu Olumide Adetayo 1103950 Computer Engineering
753 Omomia Joshua Ayo 1104125 Architecture
754 Omomia Shammah Tumini 1102595 Banking and Finance
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
Omorehiomwan 755 Ehimwenma Sarah 1103725 Mass Communication
756 Omoyin Dolapo Comfort 1102664 Accounting
757 Omu Omoiroro Ibada 1100510 Mechanical Engineering
758 Onafuye Kanyinsola Faith 1100501 Accounting
759 Onepe Chukuka Emmanuel 1104078 Business Administration
760 Oni Olatunji Oluwafemi 1101340 Architecture
761 Onibudo Tolulope Esther 1100598 Microbiology
762 Onugha Chima Daniel 1100205 Computer Science
763 Onuigwe Chibuike Donatus 1103542 Information and Communication Technology
764 Onunwa Wisdom Daniel 1103040 Information and Communication Technology
765 Onu-okpara Ihuoma Queen 1100635 Microbiology
766 Onuzuruike Gilbert Chibuisi 1104720 Accounting
767 Onwuamaegbu Michael-john Nonso 1101402 Information and Communication Technology
768 Onwuazor Sharon Chisom 1103007 Estate Management
769 Onwuteaka Enyinnaya Nnaemeka 1103469 Mechanical Engineering
770 Onyeacholem Esther Onyeka 1101261 Accounting
771 Onyeani-nwosu Ikechukwu Daniel 1104395 Computer Science
772 Onyenobi Emmanuel Wisdom 1101766 Computer Engineering
773 Opaluwah Unekwuojo Alami 1100957 Business Administration
774 Opiah Richard Arinzechukwu 1100606 Chemical Engineering
775 Orakpo Annabel Ochuke 1102315 Biochemistry
776 Orbunde Iveren Chimdimma 1104837 Computer Science
777 Orekoya Gbemisola Nkechi 1102681 Civil Engineering
778 Orekoya Oluwafemi Adedoyin 1100079 Civil Engineering
779 Orekoya Temiloreoluwa Toluwalase 1101915 Economics
780 Oriade Adedamola Samuel 1100443 Mechanical Engineering
781 Orija Akintunde Samuel 1104133 Business Administration
782 Orisawuyi Promise Nathaniel 1102738 Information and Communication Technology
783 Orji Nneoma Cynthia 1100708 Banking and Finance
784 Orowo-egbeme Oghenetano Voctoria 1104716 Biochemistry
785 Osauzo Maureen Ufuoma 1104153 Economics
786 Osaze - jesuorobo Osareniye Esohe 1103205 Information and Communication Technology
787 Oseghe Theophilus Orevaoghene 1102638 Computer Science
788 Osemwekha Victoria Osarieme 1103801 Economics
789 Oseyi John Salter 1104577 Civil Engineering
790 Oshinaike Michael Oluwasegun 1100407 Computer Science
791 Oshoko Faith Kukushim 1101353 Mass Communication
792 Osifuye Onaopemipo Ayomidimeji 1100195 Electrical and Electronics Engineering
793 Osinowo Samuel Funsho 1103630 Civil Engineering
794 Osirim Gabriel Onoriode 1100002 International Relations
795 Osoba Oluwatoba Emmanuel 1102077 Civil Engineering
796 Osuala Linda Chinyere 1100437 Economics
797 Osuoji Dave Aguguo 1102015 Electrical and Electronics Engineering
798 Oti Udochukwu Joseph 1104113 Accounting
799 Otobo Janet Onome 1104841 Mass Communication
800 Otu Moses Koko 1102177 Electrical and Electronics Engineering
801 Otubusin Sarah Anuoluwapo 1103548 Policy and Strategic Studies
802 Otuka Kelechi Mary 1102494 International Relations
803 Owoeye Ayomide Micheal 1100033 Electrical and Electronics Engineering
804 Owolabi Adeola Olutunde 1104579 Management Information System
805 Owolabi Bukunmi Ruth 1104827 English Language
806 Owolabi Ibukun David 1104663 Business Administration
807 Owolabi Olubusayo Abisola 1101501 Sociology
808 Owolabi Oluwatimilehin Isaac 1101486 Economics
809 Oyaghire Nkem Naomi 1103073 English Language
810 Oyakhire Ohioze Orobosa 1100290 Political Science
811 Oyedele Oyinloluwa Praise 1102338 Information and Communication Technology
812 Oyefara Iyanuoluwa Babatunde 1105191 Business Administration
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
813 Oyekanmi Vivian Motunrayo 1102828 Architecture
814 Oyekunle Daniel Temitayo 1102628 Chemical Engineering
815 Oyelade Temitope Opeyemi 1101833 Psychology
816 Oyewole Olumide Oyegoke 1101070 Mechanical Engineering
817 Oyeyemi Boboye Olayemi 1104924 Architecture
818 Oyibo Gideon 1101458 Electrical and Electronics Engineering
819 Oyinloye Oloruntomisin O 1101866 Computer Engineering
820 Oyiwona Blessing Ajumi 1100315 Management Information System
821 Ozara Richard Oshioke 1100454 Information and Communication Technology
822 Oziegbe Prospera Ihinosen 1105067 Business Administration
823 Ozigbo Iyobosa Johnson 1103124 Computer Science
824 Paseda Peter Oluwatomiwa 1102684 Chemical Engineering
825 Paul- bamidele Timothy Femi 1103538 Civil Engineering
826 Pearse Oyinda Tawakalitu 1101085 Marketing
827 Pedro Oghenerume Gloria 1103246 Chemical Engineering
828 Peters Miebaka Catherine 1102624 Industrial Relations and Human Resource Management
829 Phido George Okokon 1100102 Computer Engineering
830 Pj-akpan Idongesit 1104432 Computer Science
831 Riman Retaune Jerry 1101679 International Relations
832 Runsewe Temitope Oluwaseun 1101710 Chemical Engineering
833 Salako Adetola Olaoluwa 1100616 Architecture
834 Saliu Ikeoluwa Iyidola 1103435 Mass Communication
835 Sampson Enobong Eno 1102083 Accounting
836 Samson Pamela Ewoma 1102894 Civil Engineering
837 Samuel Comfort Joseph 1100936 Architecture
838 Samuel Faithful Damilo 1101291 Mass Communication
839 Samuel Olasunkanmi Samuel 1102281 Architecture
840 Sangotayo Ifeoluwa Uyo 1101411 Computer Science
841 Sanni Tolulope Adedayo 1105073 Economics
842 Shabi Temitope Abiola 1104094 Industrial Relations and Human Resource Management
843 Shae-bebeyi Daniella Titilayo 1102361 Accounting
844 Shodeinde Olajide Tomiwa 1100918 Mechanical Engineering
845 Shofarasin Esther Funmi 1101310 Civil Engineering
846 Shonuga Olajide Oluwatomiwa 1102893 Information and Communication Technology
847 Simeon Olumide Micheal 1102389 Civil Engineering
848 Sobogun Oluwasegun Somidotun 1104254 Marketing
849 Soetan Oludolapo Oluwatimilehin 1102351 Sociology
850 Soladoye Oluwatobi Babatunde 1101372 Architecture
851 Somefun Oluwaseun Olanrewaju 1103269 Mechanical Engineering
852 Sowemimo-coker Ibironke Victoria 1100579 Accounting
853 Subi Douye Blessing 1102227 Mass Communication
854 Sule Morenike Jumoke 1101728 Banking and Finance
855 Sunday Maria Oluwakemi 1103733 Mass Communication
856 Suulola Doyinsola Temilola 1102409 Business Administration
857 Tabansi Chiagoziem Chukwuebuka 1102276 Estate Management
858 Talabi Damilola Micheal 1102119 Computer Science
859 Talabi Motunrayo Opemipo 1100772 Accounting
860 Tamti Kingsley Panunga 1104600 Computer Science
861 Taylor Yewande Adedoyin 1102289 Computer Science
862 Thomas Oluwatimilehin Samuel 1100618 Economics
863 Timothy Oluwamayowa Ruth 1102771 Microbiology
864 Tite Ejiroghene Chichezie 1102321 Civil Engineering
865 Toby Mary-love Adolphus 1104931 Economics
866 Tonmaye Michael Ebitimi 1102622 Accounting
867 Tony-enwin Dornubari Joshua 1105244 Mechanical Engineering
868 Tope-ojo Ayomide Emmanuel 1100155 Computer Engineering
869 Tucker Miata Simisola 1103155 Management Information System
870 Ubaka Munachi Sonia 1103297 Chemical Engineering
SN NAME REG NO PROGRAM
2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME
871 Uche Ekene Boniface 1103954 Business Administration
872 Uchendu Ugochukwu Maxwell 1104382 Political Science
873 Udeagha Yvonne Chinuwa 1101850 Mass Communication
874 Udoaka Eric Udeme 1105503 Computer Engineering
875 Udochukwu Sochukwu Mgbore 1100555 Chemical Engineering
876 Udoh Praise Clement 1101162 Economics
877 Udonya Mfon Emmanuel 1100465 Chemical Engineering
878 Ugah Emmanuel Emeka 1102303 Economics
879 Ugbodaga Blessing Emesome 1100163 Banking and Finance
880 Ugochukwu Chimezirim C 1101703 Information and Communication Technology
881 Uhuegbu Kosisochi Chibuike 1101195 Electrical and Electronics Engineering
882 Uko-abasi Mbuotidem Joy 1101870 Economics
883 Ukom Courage Onyekachi 1104219 Information and Communication Technology
884 Ukonne Chukwudi Benjamin 1102056 Architecture
885 Ukonu Onyinyechi Silva 1100104 Economics
886 Ukwa Nnamdi Adrian 1100374 International Relations
887 Umeh Chisom Uzoma 1100305 Accounting
888 Umeokafor Kenechukwu Chubuike 1101338 Electrical and Electronics Engineering
889 Umoessien Uduakobong Enoobong 1102274 Economics
890 Umoru Precious David 1101876 Economics
891 Umosen Lilian Mfon 1101835 International Relations
892 Umoudit Michael Etietop 1102716 Economics
893 Umunna Osemedua Azubike 1101698 Information and Communication Technology
894 Uno Jonathan Edet 1101993 Civil Engineering
895 Unom Jethro Kersha 1103530 Architecture
896 Urom Bella Nnenna 1102397 Accounting
897 Uruovo Avuefeyne Paul 1105302 Electrical and Electronics Engineering
898 Usen Osakpamwan Joshua 1104410 Mechanical Engineering
899 Usifo Obose Ruth 1101555 Chemical Engineering
900 Uwagbale Queenet Olohi 1100711 Information and Communication Technology
901 Uwaoma Tochi Joy 1100132 Information and Communication Technology
902 Wahab Bashiru Oshioreahme 1101786 Civil Engineering
903 Wang Susanna Kachollom 1100339 Economics
904 Watila Madu Ismaila 1102746 Computer Science
905 Wey Ayomide Adebola 1100479 Business Administration
906 Wigwe Miracle Madubochi 1102265 International Relations
907 Wikina Daniel Barisi 1100101 Mechanical Engineering
908 Williams Akinwale Peter 1105417 Chemical Engineering
909 Williams Oluwaseyi Oluwatobi 1101048 Mass Communication
910 Yaakor Bariedora Sorle 1105255 Computer Engineering
911 Yabilsu Sharon Joro 1100170 Psychology
912 Yalwa Lily 1100185 Civil Engineering
913 Yongo Sarah Sughnen 1104920 Applied Biology and Biotechnology
914 Yovwin Deborah Oghenekevwe 1100954 Computer Engineering

11 comments:

  1. wat abt d people dat picked covenant university as first choice and their names whr not pasted here?wat should they do?y as first choice and their names whr not pasted here?wat should they do?

    ReplyDelete
  2. fuck coenant who cares about dem,pickin 914 students to jail

    ReplyDelete
  3. THIS IS THE FIRST BATCH PLEASE TAKE NOTE. IF YOU ARE NOT LISTED HERE, YOUR HOPE IS SLIM BUT YOU CAN STILL MAKE IT IN THE SECOND BATCH.

    ReplyDelete
  4. why did you not limit the post jamb exam to only those who chose covenant as first choice? is this not another form of 419 since your policy is to admit only those that chose covenant as first choice? Haba nigeria!! you too?

    ReplyDelete
  5. 2011/2012 PROVISIONAL ADMISSION LIST - 1ST BATCH
    Please note that the list is for candidates who picked Covenant University as their first choice in the 2011 UTME. So, this is the first choice candidates list. Read in the middle of the post to see the "NOTE".

    ReplyDelete
  6. Pls when is the second batch coming out?

    ReplyDelete
  7. Anonymous u stupid like mad why u no go ur papa university,okay!!!!...., because dey no pick u, u dey vexAnonymous u stupid like mad why u no go ur papa university,okay!!!!...., because dey no pick u, u dey vex

    ReplyDelete
  8. @ Ibukun....It will be out very soon, just keep checking our website for details. Thanks

    ReplyDelete
  9. pls how soon are you going to consider the candidates who chose CU as second choice

    ReplyDelete
  10. @Anonymous...Thanks for the question. I can't say how soon but my ears are inclined to their loudspeaker; once i hear any honest and confirmed information, I will paste it here for you to read. Just keep checking on us for more vital information on www.jambume.blogspot.com Thanks.

    ReplyDelete
  11. The 2nd batch is now out . check your at http://jambume.blogspot.com/2011/09/federal-university-oye-ekiti-post-ume.html OR SEARCH FOR YOUR AT THE SEARCH BAR BY THE TOP LEFT HAND-SIDE OF THIS WEBSITE.

    ReplyDelete

Get Free Updates Via Email & Activate It Your Email Now!!!